Доступність посилання

Президент США Дональд Трамп уперше з моменту приходу до влади надасть зброю Україні, використовуючи надзвичайні президентські повноваження, пише Reuters із посиланням на два поінформовані джерела
Президент США Дональд Трамп уперше з моменту приходу до влади надасть зброю Україні, використовуючи надзвичайні президентські повноваження, пише Reuters із посиланням на два поінформовані джерела

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Зеленський після заяв Дуди: важливо, щоб Польща залишалася ключовим хабом для міжнародної допомоги Україні

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що провів зустріч із прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском у рамках Конференції з питань відновлення України, що проходить у Римі.

«Важливо, щоб Польща й надалі залишалася ключовим логістичним і транзитним хабом для міжнародної допомоги Україні», – написав Зеленський у телеграмі за підсумками зустрічі.

За його словами, він подякував Тускові за участь у конференції і приєднання до Європейського флагманського фонду реконструкції України.

«Говорили про ситуацію на полі бою й оборонні потреби України. Пріоритет – розвиток оборонного виробництва. Зацікавлені в співпраці з Польщею в межах програми SAFE та інших для спільних закупівель і виробництва озброєнь», – додав голова держави.

Туск окремо розмову не коментував, але написав у соцмережі X, що Конференція з відбудови України в Римі, «на подив деяких і на жаль Москви, показала виняткову єдність Європи, США, Канади й України».

Напередодні Анджей Дуда, який завершує своє перебування на посаді президента Польщі після двох термінів, в інтерв’ю польським ЗМІ розкритикував ставлення до Польщі з боку союзників і України через «ігнорування» у питанні військової допомоги. Він також зазначив, що союзники і Україна «вважають, що мають право на аеропорт Жешува й наші автомагістралі».

«Ніби це їхнє. Це не їхнє, це – наше. Тому, якщо комусь щось не подобається, ми це закриваємо і прощаємося. Ми робимо ремонт, закриваємо аеропорт у Жешуві й доставляємо постачання до України морем, повітрям, я не знаю, скидаємо на парашутах, розберіться, якщо вважаєте, що ми вам не потрібні», – сказав Дуда.

Аеропорт біля міста Ряшів (Жешув) є головним транзитним вузлом для іноземної військової допомоги Україні.

Рубіо: Росія з січня втратила загиблими 100 тисяч військових

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що від січня 2025 року Росія втратила у війні проти України 100 тисяч солдатів загиблими. Втрати української армії, за його словами, – менші.

«Очевидно, втрати життів викликають серйозне занепокоєння – величезне занепокоєння у президента (Дональда Трампа – ред.). Важливо зазначити, що з січня цього року, наприклад, з російського боку вони втратили 100 тисяч солдатів загиблими. Не поранених, саме загиблих. А з українського боку цифри менші, але все одно дуже значні. І тому президенту не подобаються війни», – сказав Рубіо, спілкуючись із журналістами в Куала-Лумпурі. Росія свої втрати у війні не коментує.

За його словами, США продовжуватимуть працювати над завершенням війни РФ проти України.

«Ми розуміємо, що ці речі потребують часу й терпіння, але, очевидно, ми також розчаровані тим, що не досягнуто більшого прогресу. І, сподіваємося, що на основі сьогоднішнього дня і в найближчі дні ми матимемо більше ясності щодо того, яка саме позиція й пріоритети Росії в цьому відношенні, і зможемо почати досягати певного прогресу. Але це складно, як ви бачили», – сказав держсекретар США.

Держсекретар США Марко Рубіо раніше сьогодні в Куала-Лумпурі, Малайзія, у рамках регіонального форуму АСЕАН з безпеки мав переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

За підсумками держсекретар США заявив, що його російський колега Сергій Лавров поділився новими ідеями щодо України. Що це за ідеї він не розповів, але сказав, що передасть їх президентові США Дональду Трампу для обговорення.

«Я думаю, що це новий і інший підхід. Я б не охарактеризував його як такий, що гарантує мир, але це концепція, яку я передам президенту», – сказав він. За словами Рубіо, також «потрібно побачити дорожню карту, яка б показала, як цей конфлікт може завершитися».

За даними медіа, зустріч Рубіо і Лаврова тривала близько 50 хвилин. Як заявило Міністерство закордонних справ Росії, Рубіо і Лавров обговорювали такі питання, як Україна, Іран, Сирія та інші глобальні проблеми.

Переговори Рубіо з Лавровим відбулися через кілька годин після чергової масштабної атаки Росії на Київ, внаслідок якої загинули щонайменше дві людини, поранені 26. Раніше президент США Дональд Трамп різко розкритикував дії російського лідера Володимира Путіна щодо продовження бойових дій в Україні, заявивши також про плани збільшення військової допомоги Києву.

Рубіо й Лавров зустрічалися востаннє у лютому в Саудівській Аравії, вони також підтримують регулярні телефонні контакти. Після Малайзії Лавров вирушить до Північної Кореї, з якою Росія продовжує зміцнювати військову співпрацю.

Генштаб повідомив про 174 бойових зіткнення на фронті, більшість – на трьох напрямках

На фронті від початку доби відбулося 174 бойових зіткнення, найбільше – на Покровському напрямку, повідомив станом на 22:00 Генштаб ЗСУ.

«На Покровському напрямку ворог здійснив 44 спроби потіснити наші підрозділи. Найбільша активність спостерігається в районах населених пунктів Попів Яр, Мирне, Разіне, Миролюбівка, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Новосергіївка, Муравка, Горіхове та Олексіївка. Тривають чотири боєзіткнення. Ударів КАБами зазнали Покровськ та Новопавлівка», – йдеться в повідомленні.

На Новопавлівському напрямку, за даними Генштабу, російські війська атакували 25 разів, на Лиманському – 26.

Крім того, бойові дії фіксували на Північно-Слобожанському, Курському, Південно-Слобожанському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Гуляйпільському, Придніпровському напрямках.

«Противник завдав 3 ракетних і 65 авіаційних ударів, застосував 18 ракет і скинув 80 КАБ, здійснив 1171 удар дронами-камікадзе та 3967 обстрілів позицій наших військ», – заявили у Генштабі.

Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.

Американський Інститут вивчення війни у своєму звіті, оприлюдненому в ніч на 8 липня, припустив, що російські війська змінюють пріоритети наступу на Покровському напрямку після кількох тижнів невдалих спроб просуватися до Костянтинівки. За оціною ISW, командування РФ намагатиметься змусити українські війська відступити з Покровська і Мирнограда під загрозою оточення, перш ніж переорієнтуватися на Костянтинівський напрямок.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

В Україні планують побудувати 10 тисяч укриттів, прем’єр Фінляндії закликав приєднуватися до відповідної коаліції

Україна планує побудувати понад 10 тисяч укриттів протягом десяти років, повідомив, виступаючи на Міжнародній конференції з відновлення України у Римі 10 липня, прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо. Він закликав охочих приєднуватися до відповідної коаліції.

«Україна планує побудувати понад 10 тисяч укриттів цивільного захисту для своїх громадян протягом десяти років. Ми запрошуємо всі зацікавлені сторони приєднатися до коаліції і фінансувати проєкт через Фонд ЄС для України», – сказав Орпо.

В Офісі президента України повідомили, що під час зустрічі фінського прем’єра з Володимиром Зеленським йшлося про розвиток коаліції укриттів цивільного захисту. В ОП нагадали, що Україна й Фінляндія започаткували її у травні цього року, щоб сприяти будівництву нових і відновленню наявних укриттів.

За повідомленням, Зеленський також подякував Орпо за Програму розвитку співробітництва Фінляндії з Україною на 2025–2028 роки, яка передбачає щонайменше 320 мільйонів євро на гуманітарну допомогу, відновлення й розвиток України.

Фінляндія активно підтримує Україну з початку повномасштабного вторгнення Росії. Вона надає військову допомогу, включаючи озброєння, боєприпаси та навчання українських військових.

На початку цього року в Державній службі з надзвичайних ситуацій заявляли, що в Україні наразі налічується понад 62 тисячі захисних споруд, які готові майже на 85%. За даними ДСНС, така кількість дозволяє укрити близько 50% українців.

Російські удари по ТЦК: атаки на «фундамент оборони». Час змінити методи мобілізації?

Росія упродовж попередніх тижнів зробила кілька ударів у по Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП): Полтава, Запоріжжя, Харків, Кривий Ріг та Кременчук.

Після цього у соціальних мережах з'явилося чимало дописів, автори яких зловтішалися, радіючи ударам по ТЦК.

Експерти вбачають у цьому, по-перше, результат російської інформаційної війни проти України, одне з ключевих завдань якої протидіяти мобілізації і зменшувати здатність ЗСУ чинити опір агресору, а по-друге, це наслідок тих порушень, які допускають деякі працівники ТЦК під час мобілізації, порушуючи прав людей.

У Сухопутних військах анонсували зміни у роботі центрів комплектування.

  • Чи цього буде достатньо, щоб забезпечити подальші мобілізаційні процеси?
  • І як запобігти розколу в суспільстві через мобілізацію, який підживлює Росія?

«Це черговий сплеск російської активності щодо намагання зірвати мобілізаційні процеси у нашому війську», – каже начальник Управління комунікацій Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев в ефірі програми «Свобода Live» на @Радіо Свобода.

Далі читайте тут

У Києві знову зросло число постраждалих від удару РФ

Кількість постраждалих внаслідок російської масованої атаки на Київ 10 липня зросла до 26, повідомив очільник міської військової адміністрації Ткаченко.

«Ввечері за допомогою до медиків звернувся чоловік, який постраждав внаслідок останньої ворожої атаки. Таким чином, кількість поранених зросла до 26», – написав він у телеграмі.

Раніше було відомо про двох загиблих і 25 постраждалих.

Київ вночі 10 липня зазнав комбінованої атаки балістикою та ударними БпЛА. За даними місцевої влади, внаслідок атаки на столицю зафіксовано займання та пошкодження у Шевченківському, Дарницькому, Соломʼянському, Подільському, Оболонському та Деснянському районах.

Зеленський: РФ хоче запускати до тисячі дронів, Україна знайшла рішення, потрібне фінансування

Росія має плани запускати по Україні до тисячі ударних дронів, Україна знайшла рішення, як їх збивати, але воно потребує фінансування від країн-партнерів, заявив президент України Володимир Зеленський.

«У них план на тисячу дронів, 700-1000 дронів на добу. Зараз, якщо наші партнери почують повністю все, що я з ними обговорював, ми все будемо збивати. У нас є рішення: дрони-інтерсептори, які збивають: все, не все, ну, майже все, безумовно… Ми зможемо це масово виробляти, треба пришвидшити фінансування цих процесів», – сказав Зеленський 10 липня на брифінгу в Римі, де відбувається конференція з відновлення України.

За словами президента, згадані дрони-перехоплювачі – розробка українських компаній у співпраці з американськими.

МВС: у Києві через російську атаку пошкоджені 12 житлових будинків

У восьми районах Києва через російську атаку пошкоджені 12 житлових будинків, повідомляє у телеграмі пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Також пошкоджені 66 автомобілів, крамниці, заклади охорони здоров'я та заклади харчування.

За даними МВС, внаслідок обстрілу Києва загинули двоє людей, 25 людей постраждали, серед них є неповнолітня дівчина.

У Києві триває ліквідація наслідків масованої атаки. Працюють верхолази, слідчі та кінологи.

У ЗСУ прокоментували смерть мобілізованого закарпатця, через яку МЗС Угорщини викликало посла України

Командування Сухопутних військ Збройних сил України 10 липня прокоментувало смерть мобілізованого закарпатця Йосипа Шебештеня, відкинувши заяви про насильство щодо нього з боку працівників ТЦК.

У ЗСУ зазначили, що Шебештень є громадянином України і був мобілізований до лав ЗСУ «на законних підставах 14.06.2025 року, після проходження медкомісії, яка визнала його придатним до військової служби», а від 15 червня він проходив підготовку в одній із військових частин.

«18 червня 2025 року він самовільно залишив розташування військової частини, без зброї, що зафіксовано в офіційному акті службового розслідування. У подальшому з’ясовано, що 24 червня громадянин Шебештень Й.Й. особисто звернувся на приймальне відділення екстреної невідкладної допомоги Берегівської ЦРЛ, де останньому було встановлено діагноз: гостра реакція на стрес і проведено госпіталізацію на стаціонарне лікування до Обласного закладу з надання психіатричної допомоги м. Берегове (згідно медичної карти стаціонарного хворого, жодних тілесних ушкоджень при обстеженні не виявлено)», – йдеться в повідомленні.

В уряді Британії повідомили про «історичну угоду» з Україною щодо ракет для ППО Thales

Велика Британія й Україна уклали «історичну угоду» щодо ракет для протиповітряної оборони Thales, повідомив 10 липня уряд Великої Британії.

За повідомленням, угода дозволить поставити понад 5000 ракет ППО, «що не лише значно посилить обороноздатність Великої Британії, але й дозволить Україні продовжувати боротьбу, посилюючи її захист від незаконного повномасштабного вторгнення Росії».

Велика Британія також підтверджує надання Україні двосторонньої допомоги обсягом до 283 мільйонів фунтів протягом наступного року, зазначили в уряді Британії.

У червні Лондон оголосив про «рекордну допомогу» щодо постачання дронів Україні – 350 мільйонів фунтів. Ця сума дозволить передати Україні 100 тисяч безпілотників до кінця 2025 року.

Крім того, минулого місяця британський уряд повідомив, що Велика Британія посилить протиповітряну оборону України 350 ракетами за рахунок коштів, отриманих від конфіскованих російських активів.



Зеленський розповів, як фінансуватимуться 10 систем Patriot від США

Президент України Володимир Зеленський розповів, як фінансуватиметься 10 систем протиповітряної оборони Patriot від США.

«З президентом Трампом у нас позитивний діалог щодо систем Patriot – запит щодо 10 систем і відповідного обсягу до цих систем. Німеччина готова оплатити – в мене є з ними домовленості – дві системи, Норвегія – одну, є двосторонні домовленості з прем'єром», – сказав він під час спілкування з журналістами.

Зеленський висловив сподівання, що коли Київ отримає чітку відповідь від виробника і США щодо дат, то доєднаються і інші європейські партнери.

«Саме така на сьогодні схема фінансування американських систем Patriot. Наше завдання знайти ці гроші… ми вже маємо розуміння, звідки буде початок фінансування», – додав президент.

Водночас сьогодні держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтон хоче переконати союзників по НАТО надати Україні системи Patriot.

Днями ЗМІ повідомили, що президент США Дональд Трамп розглядає можливість передати Україні додаткову систему Patriot.

Читайте також: Мерц заявив про готовність Німеччини купити у США Patriot, але остаточного рішення ще немає

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

Рубіо: США хочуть переконати союзників по НАТО надати Україні системи Patriot

США хочуть переконати союзників по НАТО надати Україні системи протиповітряної оборони Patriot. Про це заявив держсекретар Штатів Марко Рубіо.

За його словами, більшість військової допомоги, яку Сполучені Штати надають Україні, ніколи не призупинялася, але існує ширше питання, не пов’язане з паузою, яке стосується оборонних виробничих можливостей Заходу, зокрема Європи.

«Одна з речей, якої потребують українці – це більше Patriot. Батареї Patriot є в наявності в багатьох країнах Європи, але ніхто не хоче з ними розлучатися. Тож я сподіваюся, що це зміниться. Якщо Україна справді є пріоритетом, про який говорять багато країн Європи, то вони повинні бути готові поділитися батареями, які зараз їм не потрібні. Тож, сподіваюсь, ми зможемо переконати деяких наших партнерів по НАТО надати Україні ці батареї Patriot», – cказав Рубіо журналістам.

Читайте також: Мерц заявив про готовність Німеччини купити у США Patriot, але остаточного рішення ще немає

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

«Не лише Patriot». Конгресмен-республіканець і бойовий генерал розповів, що може «зупинити» Путіна

  • Американська влада міняє свій політичний курс у бік допомоги Україні?
  • Яка зброя відчутно вплине на нинішню військову ситуацію?
  • Чи готовий Трамп відмовитися від дипломатії з Путіним?
  • Що змінять «розгромні» санкції Ліндсі Грема?

Ці запитання Радіо Свобода поставило конгресмену-республіканцю Дону Бейкону, що голосував за всі ініціативи на підтримку України в Конгресі.

Бейкона вважають одним із найпослідовніших прихильників України на Капітолійському пагорбі.

У політику він прийшов після майже 30 років військової служби. Він воював в Іраку й Афганістані, має звання бригадного генерала і нині виступає за якомога потужнішу військову допомогу Україні й рішучий тиск на Росію.

Чи є у США запаси, які можна витратити на допомогу Україні? І чи є політична воля в нинішнього керівництва країни зробити це? Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода з конгресменом Бейконом.

далі читайте тут

В ОВА повідомили, який відсоток територій Донеччини перебуває під російською окупацією

На території Донецької області під російською окупацією перебувають 837 населених пунктів (447 із них – від 2014 року), повідомила обласна військова адміністрація у відповідь на запит проєкту Радіо Свобода Донбас Реалії. В ОВА уточнили, що це дані станом на 1 липня 2025 року.

«Орієнтовна площа тимчасово окупованої території Донецької області складає 66,7 %», – зазначили в ОВА.

В обласній військовій адміністрації також заявили, що на сьогодні Донеччина є регіоном, що найбільше потерпає від збройної агресії Росії.

У Києві до 25 зросла кількість постраждалих внаслідок нічного удару РФ – влада

Кількість постраждалих внаслідок нічного російського удару по Києву 10 липня зросла до 25, повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

Раніше було відомо про 22 постраждалих, загинули дві людини.

Київ вночі 10 липня зазнав комбінованої російської атаки балістикою й ударними безпілотниками. За даними місцевої влади, внаслідок атаки на столицю зафіксовано займання і пошкодження у Шевченківському, Дарницькому, Соломʼянському, Подільському, Оболонському й Деснянському районах.

За даними Повітряних сил ЗСУ, війська РФ атакували вночі 397 «Шахедами» і безпілотниками-імітаторами різних типів із п’яти напрямків у Росії («Шахедів» серед них було близько 200), вісьмома балістичними ракетами «Іскандер-М», шістьма крилатими ракетами Х-101 і чотирма зенітними керованими ракетами С-300. Основним напрямком удару був Київ.

Криза під Лиманом: Росія знайшла слабке місце в обороні ЗСУ?

Армія Росії другий день поспіль просувається на східному березі річки Оскіл – про це повідомив проєкт DeepState.

За даними аналітиків, цього разу агресор просунувся біля сіл Борівська Андріївка та Зелений Гай у напрямку Борової. Звідси армії РФ залишається близько 8 кілометрів до цього селища, і трохи менше – до берега Оскола.

За день до цього DeepState фіксував значне просування агресора південніше – на Катеринівському виступі в бік берега Оскола.

Метою цих просувань, на думку військових аналітиків, може бути або окупація Лиману, або оточення угруповання Сил оборони на східному березі Оскола.

У разі, якщо агресор таки дійде до берега річки, він переріже логістику українським захисникам там – що дуже ускладнить оборону.

На цьому тлі кількість штурмів на Лиманському фронті зростає – Генштаб ЗСУ повідомив уранці 10 липня про 30 атак за добу. За день до цього їх було 19.

Операція «Павутина»: у РФ у справі про теракт заарештували водія фури

У Росії жителя Челябінська Михайла Рюміна, який перевіз до Івановської області дрони для операції Служби безпеки України «Павутина», заарештували в справі про теракт, повідомляє видання «Медіазона» з посиланням на ухвалу Івановського обласного суду, який залишив чоловіка під вартою.

Рюміна заарештували наступного дня після атаки по військових аеродромах – 2 червня. Рішення ухвалив Жовтневий суд міста Іваново.

В ухвалі обласного суду йдеться, що чоловік «тривалий час працює водієм». Його колега розповів виданню, що незадовго до арешту Михайло Рюмін змінив місце роботи та прийняв замовлення на доставку складових частин каркасних будинків із Челябінська до Івановської області на орендованій фурі.

За його словами, це був його перший рейс на новому місці роботи, і він міг не знати про те, що в машині. «Михайло такого совдепівського гарту. Потрапив по «незнанці», ні за що. Я такі ж вагончики – ну, ми так називаємо модульні будівлі – возив майже вісім років по всій країні. Якби мені такий вагончик дали, я б його так само завантажив і так само повіз. Там навіть усередину не потрапиш – у нас було все зашито. Ти ж не будеш стінки розбирати!» – розповів колега затриманого.

Чим збивати «шахеди», щоб вони не долітали? Рішення є, але системи немає. Пояснюємо

В «Алабузі» РФ виробляє 170 ударних БпЛА-камікадзе типу «Шахед» на день включно з імітаторами, і планує збільшити це число до 190 до кінця року, за даними Головного управління розвідки МО України.

Україна протистоїть російським атакам за допомогою ешелонованої системи ППО – багаторівневої структури, що захищає небо від дронів і ракет. Втім, під постійним тиском силам ППО стало складніше уражати «Шахеди». За підрахунками Associated Press, якщо у листопаді 2024 року до цілі долітали лише 6%, то вже у червні 2025-го – 16%. А під час деяких нічних атак український щит не стримував і половини дронів.

«Шахеди» стають чисельнішими й технологічно складнішими, і це змушує Україну шукати нові способи захисту. Одне з таких рішень – зенітні дрони, які вже довели ефективність у боротьбі з дронами-розвідниками на фронті, а тепер мають збивати й ударні БпЛА-камікадзе.

  • Як Україні організувати ефективну систему для використання зенітних дронів?
  • Чи може Україна розраховувати лише на власне виробництво?
  • Що Україна втратила за той час, поки Росія вдосконалювала свої дрони та нарощувала їхні бойові можливості?

Про це Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) розпитали Олександра Карпюка на псевдо «Серж Марко» – волонтера, письменника, експерта з БпЛА, нині військовослужбовця батальйону безпілотних систем 59-ї бригади Сил безпілотних систем ЗСУ.

Далі читайте тут

ООН: у червні в Україні загинули 232 цивільних, це найвищий рівень за три роки

У червні в Україні зафіксовано найвищу за останні три роки кількість жертв серед цивільних – загинули 232 людини, ще 1343 дістали поранення. Про це йдеться в оприлюдненій 10 липня доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

За даними місії, в червні 2025 року Російська Федерація здійснила вдесятеро більше ракетних ударів та атак із застосуванням баражувальних боєприпасів, ніж в червні 2024 року. Практично жодна область України не була в безпеці, незалежно від віддаленості від лінії фронту: цивільні особи загинули або були поранені щонайменше в 16 областях і в Києві.

«Цивільне населення по всій Україні стикається з такими стражданнями, яких ми не бачили вже понад три роки. Збільшення кількості ракетних ударів дальнього радіуса дії та атак безпілотників принесла ще більше смертей і шкоди цивільному населенню у далеких від лінії фронту районах», – зазначила голова місії Даніель Белль.

Також у місії ООН підтверджують «тенденцію до погіршення ситуації» – «а першій половині 2025 року загальна кількість загиблих і поранених цивільних становить 6754 особи, що на 54 відсотки більше порівняно з аналогічним періодом 2024 року, коли було задокументовано 4381 жертву».

«Хотілося об’єднувати». Українка серед найкращих підприємиць-біженок Великої Британії

«До Великої Британії переїхало багато жінок із дітьми. І мені здавалося, що нам дуже не вистачає таких спільнот. Не було середовища, де можна було б поговорити не лише про виживання, а й про бізнес і куди рухатися далі», – розповідає Анна Андрієвська.

Переїхавши до Шотландії, Анна відкрила онлайн-магазин свічок, щоб збирати кошти для підтримки України. Згодом заснувала бізнес-клуб, який допомагає українкам, які залишили свій дім після початку великої війни, реалізувати себе за кордоном. Нині спільнота налічує понад сотню учасниць. А Анна увійшла до двадцятки найкращих підприємиць-переселенок у Великій Британії. Як українці вдалося об’єднати землячок за кордоном, вона розповіла проєкту Радіо Свобода «Ти як?».

Із січня 2022 року Анна Андрієвська живе в місті Стерлінг, що в центральній частині Шотландії. Вона приїхала сюди до чоловіка, який уже багато років працює у Великій Британії. Через небезпеку в Дніпрі після початку повномасштабної війни вона вирішила залишитися у Шотландії з дітьми.

Далі читайте тут:

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG